PAULINE YOUNGBLOOD

FOUNDER AND PRESIDENT of Youngblood Mineral Cosmetics

Youngblood Mineral Cosmetics'in kurucu ve başkanı olan Pauline Younblood, cilt görünümündeki düzensizlikleri düzeltmeyi ve kapatmayı hedef almıştır. Pauline, markasını kurarken, medikal estetisyen olarak çalıştığı dönemde ki deneyimlerinden ve doğadan esin almıştır.


Pauline, medikal estetisyen olarak çalıştığı süre boyunca her gün, akne, rosasea, kozmetik ameliyatlar, tahriş edici lazer uygulamaları gibi bir çok durumu yaşayan hastalarla karşılaşmıştır. Bu tür hastaların ciltlerinin normal haline dönmesinin genellikle 6 haftadan az sürmediğini gözlemlemiş, ve bu süreç boyunca hastaların kullanabileceği makyaj alternatiflerini yeterli bulmamıştır.


Buradan yola çıkan Pauline, , renk düzensizlikleri olan, problemli, enflamasyonlu yada sadece kapatıcılık ihtiyacı olan ciltler için kullanılabilecek, cildin nefes almasına ve iyileşmesine izin veren daha uygun seçenekleri yaratmayı hedeflemiş ve bu amaçla bir kimyacı ile çalışmaya başlamıştır.


Pauline, Mineral makyajın konsepti harikaydı, ancak kaliteli değildi. Renkler gerçekçi değildi, ya çok pembe ya da turuncu tonlar vardı bu da makyajın yapay görünüm vermesine sebep oluyordu demektedir.


İlk olarak formüle ettiği, Mineral Toz Fondöten gözenekleri tıkamadan, doğal görünüm vererek mükemmel kapatıcılık sağlar. Pauline'in bu fondöteni ile müşterileri çok başarılı sonuçlar alır ve ciltleri iyileştikten sonra dahi uzun süre kullanıma devam ederler. Arkadaşları ve müşterilerinin beğeni ve ısrarları sonucu Pauline, çok geçmeden 1996 yılında Youngblood Mineral Cosmetics i kurar.


15 seneden fazla süredir, Pauline'in Mineral Toz Fondöteni en sevilen ürünlerdendir ve bugün Youngblood Mineral Cosmetics markası tüm serilerini tamamlamış, doğal, güzel ve gerçekçi renk tonları ile düzinelerce ürün sunmaktadır. Youngblood ambalajlarında ve ürünlerinde en kaliteliyi hedefleyen yenilikçi bir bakış açısına sahiptir.